[ nacházíte se ] úvodní stránka >> obec bílá >> školka

Školka

Bylo to 3. ledna 1982, když první dětičky překročily práh slavnostně otevřené Mateřské školy v Bílé. Vše tu vonělo novotou a prvních 24 zapsaných dětí si rychle zvyklo na nové prostředí, krásné hračky...

Mateřská školka v obci Bílá

A malou a velkou soudružku učitelku, které si svým lidským přístupem brzy získaly přízeň všech dětí. Je to neuvěřitelných 26 let.Mezi ty první nejmladší děti zapsané v srpnu 1981 patřila Petra Honzejková, Kačka Roubínková a Zuzana Stejskalová Nejstarší žákyní byla Anna Biskupičová z Dehtár. O pořádek se starala Eva Honzejková z Vlčetína a Jarmila Tvrzníková z Bílé, dětem vařila Eva Bartošová z Bílé.

Za uplynulých 26 let prošlo školkou více jak 250 dětí. Za tu dobu 3x změnila majitele. Po otevření patřila Okresnímu národnímu výboru, odboru školství, pak se o její provoz staralo JZD Pokrok Bílá.

Autobusem JZD se také svážely děti do naší školky z Hradčan, Trávníčku, Vlčetína, Bohdánkova a Petrašovic. Dále k nám dojížděly děti z Proseče p. J. a Hodkovic n. M.

Dnes je školka majetkem Obce Bílá a z důvodu nedostatečné kapacity byl v roce 2013 přistavěn nový pavilon. Dohromady, ve dvou třídách, je dnes zapsáno 48 dětí. Z malé a velké soudružky učitelky je Maruška a Štěpánka, kuchařkou je Eva Honzejková a uklízí Lenka Škodová.

Čas letí a někteří možná zapomněli, někteří si s úsměvem vzpomenou na slzičky i chvilky radosti prožité ve své školce. Mnozí z prvních žáčků k nám již dnes vodí své ratolesti.

Kontaktní údaje mateřské školy

Telefon: 482 727 063 - starý pavilon, ředitelka
              484 801 848 - nový pavilon

E-mail: ms.bila@seznam.cz

Fotografie: Autobusová čekárna ve Vlčetíně

datum: 1.8.1996 | v albu: 1 fotografií
fotografie: << první | < předchozí | další > | poslední >> stránky: < předchozí |
1 |
další >
foto: vlcetin99cek_02.jpg

Související dokumenty

Rozloučení s mateřskou školou
Obecní úřad Bílá, 30.6.2006 0:00 | celá stránka
I letos na konci června opustily svou mateřskou školu v Bílé děti, které od září nastoupí na základní školu. Podívejte se na jejich rozloučení s MŠ.
Konec školního roku v mateřské škole
Obecní úřad Bílá, 28.6.2002 0:00 | celá stránka
Je tu konec školního roku a ten nemine ani naši mateřskou školu. Aby ne, vždyť se již všechny děti těší na se letní prázdniny.